Bieg o Puchar Malinowej Mamby

zakończył zmagania biegaczy w II cyklu Grand Prix Koło

W minioną sobotę 16 czerwca 2018 r. odbył się ostatni, czwarty bieg z cyklu Grand Prix Koło 2018 – Bieg o Puchar Malinowej Mamby. Start i meta zawodów znajdowały się na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Wystartowało 186 uczestników.

medal mm 2018

Zawodnicy Nordic Walking tradycyjnie mieli do pokonania 5 kilometrową trasę, natomiast biegacze tym razem rywalizowali na dystansie 10 km. Tego dnia najlepszym w biegu okazał się być Damian Berczyński zawodnik KB Geotermia Uniejów, drugi był Robert Bagiński z Firmy Wood-Mizer, trzeci linię mety minął Przemysław Majda reprezentant Baszty Wyszyny. Wśród kobiet pierwsza była Michalina Walczak-Pecyna z No Name Team, druga linię mety minęła Justyna Wałowska także z No Name Team, trzecie miejsce na podium przypadło Marcie Marszałek reprezentującej Geberit Team.

Wśród uczestników Nordic Walking w kategorii mężczyzn zwyciężył Marcin Radomski zawodnik klubu Biegam W Sfetsze przed Włodzimierzem Remiszem z Geberit Team oraz Piotrem Koźlińskim z Turku. W kategorii kobiet najlepszą okazała się być Izabela Lotka reprezentantka Bero Team przed Justyną Przybylską z ekipy Seven Team, natomiast trzecie miejsce na podium zajęła Kamila Kurzawa również z Seven Team.

W klasyfikacji drużynowej na podium uplasowali się odpowiednio biegacze No Name Team, przed drużyną Wood-Mizer oraz Geberit Team.

medale gp 2018

Bieg o Puchar Malinowej Mamby zamykał rywalizację uczestników w drugim Grand Prix Koło 2018. Bezpośrednio po zawodach odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia statuetek i nagród dla najlepszych zawodników i zawodniczek tego cyklu. W biegu klasyfikację generalną kobiet wygrała Michalina Walczak-Pecyna, drugą lokatę zajęła Justyna Wałowska, trzecią Dominika Walczak. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy okazał się Robert Bagiński, na drugim stopniu podium uplasował się Marcin Wojewoda a na trzecim Damian Berczyński. (Wyniki wszystkich zawodników oraz poszczególnych klasyfikacji wiekowych dostępne są w linkach poniżej).

Z kolej w Nordic Walking w klasyfikacji ogólnej kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Izabela Lotka, drugie miejsce przypadło Justynie Przybylskiej, trzecie miejsce zajęła Kamila Kurzawa. Klasyfikacje generalną mężczyzn wygrał Marcin Radomski, drugie miejsce wywalczył Włodzimierz Remisz, trzecią lokatę zajął Piotr Koźlinski.

Najlepszą drużyną drugiego cyklu GP Koło została ekipa No Name Team, drugie miejsce zajęli zawodnicy Geberit Team, a na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa Wood-Mizer.

Organizatorzy II Grand Prix Koło 2018 dziękują wszystkim uczestnikom za udział w zawodach oraz za słowa wsparcia i uznania. Chcemy by nasze Grand Prix wpisało się na stałe w harmonogram imprez sportowych mieście. Dołożymy wszelkich starań by następna rywalizacja była jeszcze lepiej i sprawniej zorganizowana. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną przyszłoroczną edycję.