Pływalnia

Rekordowa liczba uczestników na biegu Tropem Wilczym w Kole.

         Z roku na rok liczba uczestników biegu Tropem Wilczym rośnie. W niedzielnym biegu 3 marca 2019 roku wzięło udział 186 zawodników i zawodniczek. Punktualnie o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole po raz trzeci w naszym mieście, a siódmy w Polsce wystartował Bieg Tropem Wilczym.

DSC 0811

 

Ideą biegu było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia an­tykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W tym roku w cyklu tych biegów udział wzięło ponad 350 miast i wystartowało około 75.000 tys. zawodników. Organizatorami biegu byli Fundacja Wolność i Demokracja, Urząd Miasta w Kole, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole i Stowarzyszenie „Kolscy Patrioci”. Współorganizatorami Ochotnicza Straż Pożarna w Kole nad Wartą, PCK Zarząd Rejonowy w Kole,4 Drużyna Starszoharcerska przy Szkole Podstawowej w Łubiance i Stowarzyszenie Abstynentów „Przyszłość” w Kole. Sponsorem głównym firma AMB Technic, natomiast patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Koła-Krzysztof Witkowski. Podobnie jak w roku 2018 w naszym mieście odbyły się biegi na dwóch dystansach. Bieg na dystansie 1963 m symbolizujący datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Był to dystans rodzinny, dla osób bez specjalnego przy­gotowania biegowego.

W kategorii kobiet na wspomnianym wyżej dystansie na najwyższym stopniu podium, stanęła Michalina Walczak-Pecyna. Drugie miejsce zajęła Dominika Walczak, a trzecie – Małgorzata Nowacka. Wśród mężczyzn, jako pierwszy na mecie, zameldował się Dominik Torzewski. Tuż za nim przybiegli Konrad Nitecki i Jakub Olczak.

DSC 0828

           Drugi dystans to bieg na 5 km. Na tym dystansie klasyfikacja przedstawiała się następująco. W kategorii kobiet najszybciej odcinek ten pokonała Justyna Wałowska, a za nią linię mety przekroczyły Daria Wieczorek i Monika Wojciechowska. W grupie mężczyzn najszybszy okazał się Krzysztof Sawicki przed Dominikiem Urbaniakiem i Jackiem Rusinem.

Organizatorzy zapewnili dodatkowe nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu. Byli to 3,5-letni Rafał Kujawski i pan Wojciech Raczak.

DSC 0821

           Były również wyróżnienia specjalne, które otrzymali biegacze za najciekawszy strój nawiązujący do tematyki biegu. Wyróżnieni zawodnicy to Izabela Koralewska, Michał Grabowicz i Przemysław Bukowicki.

DSC 1139

Wyróżnienia, dyplomy, statuetki i nagrody wręczali Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Z-ca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński, Prezes Stowarzyszenia „ Kolscy Patrioci” Sławomir Grabowicz, Dyrektor PiMBP w Kole Aleksandra Kowalska i Dyrektor MTC w Kole Tomasz Nuszkiewicz.

Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy z koszulką na której widniał portret Władysława Siły Nowickiego bohatera biegu w Kole i pamiątkowy medal. Po biegu organizatorzy przygotowali ciepłą herbatę i kiełbasę, którą można było upiec na przygotowanym ognisku.

Cała impreza przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a przede wszystkim w duchu patriotycznym.

Pełne wyniki na stronie www.mosir.kolo.pl w zakładce Tropem Wilczym.

Półkolonie

WSPIERAJĄ NAS

Odwiedzin:

Dziś 0 | Wczoraj 34 | Tydzień 64 | Miesiąc 502 | Ogólnie 114380

Obecnie jest 12 gości i brak zalogowanych online

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI