Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Bieg o Puchar Prezesa firmy Andre pod dyktando Gajdy. Wojciechowska najlepsza wśród Pań

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 10 Maj 2023  05:50:06
bieg gp andre
Kuba Gajda i Monika Wojciechowska zwyciężyli w nocnym biegu o Puchar Prezesa firmy Andre, który w sobotę odbył się na ulicach Koła. W konkurencji nordic walking najlepsi byli Robert Kowalak i Marta Juszczak. W zawodach wzięło udział 174 zawodników.

Sobotnie zmagania w ramach VII edycji Grand Prix Koło toczyły się o Puchar ufundowany przez Prezesa firmy Andre. Zarówno biegacze jak i kijkarze rywalizowali na 5 kilometrowym dystansie. Trasa zawodów poprowadzona była głównymi ulicami naszego miasta. Start oraz meta biegu zlokalizowane były przy Hali Sportowej MOSiR na ulicy Szkolnej. Kolejny raz w tegorocznym cyklu na frekwencję uczestników i przebieg zawodów miały wpływ warunki pogodowe. Popołudniowe obfite opady deszczu i wiatr sprawiły, że kilkunastu zawodników mimo wcześniejszego zgłoszenia w ogóle zrezygnowało z udziału. Na całe szczęście wieczorem tuż przed startem deszcz ustąpił, a najwytrwalsi zawodnicy mogli przystąpić do wyścigu. Długo wyczekiwana nocna formuła swoją wyjątkowością przyciągnęła jednak na linię startu sporą grupę 132 biegaczy i 42 kijkarzy. Dokładnie o 22:30 sygnał do startu dał Burmistrz Lech Brzeziński.

Żelaznym faworytem biegu był Kuba Gajda i to on od samego początku dyktował tempo rywalizacji. Świeżo upieczony wicemistrz Świata i mistrz Polski juniorów w Duathlonie z każdym kolejnym kilometrem coraz bardziej odskakiwał rywalom co potwierdził na kresce wypracowując ponad jednominutową przewagę. Gajda zwyciężył z czasem 16:28. Drugi finiszował zawodnik gospodarza zawodów Łukasz Wojnicki (17:39), a trzeci był Marcin Wojewoda (17:47). W rywalizacji kobiet najlepsza była Monika Wojciechowska, która wpadła na metę z wynikiem 19:32. Drugie miejsce zajęła Michalina Walczak-Pecyna (19:48), a jako trzecia zameldowała się Justyna Wałowska (20:06).

W męskiej rywalizacji nordic walking zwyciężył Robert Kowalak, który uzyskał czas 32:29. Na drugim miejscu uplasował się Radosław Wypychowski (33:20). Podium uzupełnił Włodzimierz Remisz (34:17). Wśród pań jako pierwsza linię mety minęła Marta Juszczak z czasem 33:24, wyraźnie wyprzedzając Mariannę Jóźwiak (34:44) i Żanetę Czerniejewską (36:09).

W klasyfikacji drużynowej ponownie bez niespodzianki zwyciężyła drużyna No Name Team. Drugie miejsce przypadło zawodnikom i zawodniczkom Kolka Team. Trzecie miejsce zajęła ekipa Triton Konin.

Już za nie całe dwa tygodnie, bo dokładnie 20 maja, w Dąbrowicach Starych odbędzie się bieg o Puchar Malinowej Mamby. Zawody te będą zamykać rywalizację tegorocznej edycji Grand Prix Koło 2023. Wtedy też poznamy zwycięzców całego cyklu, klasyfikacji generalnych oraz kategorii wiekowych. Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania.