Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Wystartował 43 Międzynarodowy Bieg Warciański. Biegi dziecięce i młodzieżowe z rekordową frekwencją

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 26 Wrzesień 2023  09:09:04
zdjęcie biegnących dzieci podczas biegu warciańskiego
zdjęcie biegnących dzieci podczas biegu warciańskiego
Wyścigi najmłodszych biegaczy zainaugurowały rywalizację w ramach 43 Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. W niedzielne przedpołudnie na Stadionie Miejskim MOSIR w Kole odbyły się Biegi dziecięce i młodzieżowe im. Ryszarda Sowińskiego. Areną zmagań była bieżnia lekkoatletyczna, na której zorganizowano 18 startów na różnych dystansach dostosowanych do wieku i predyspozycji fizycznej uczestników. Każdy start odbywał się w dwóch kategoriach, samodzielnie dla chłopców i dziewczynek. Wraz z wzrostem wieku zwiększała się liczba metrów do przebiegnięcia. Niedzielne zmagania rozpoczynały przedszkolaki z rocznika 2018 i 2017, którzy mieli do pokonania 150 i 200 m. Następnie biegi odbywały się na dystansach 250, 300, 400, 500, 600 i 800 metrów. Zawody zamykał bieg na 1000 m dla zawodników z rocznika 2009-2008.

Zainteresowanie biegiem przerosło wszelkie oczekiwania organizatorów. Łącznie linie mety wszystkich biegów przekroczyło 1300 młodych sportowców. Takiej frekwencji jeszcze nie było w historii Międzynarodowego Biegu Warciańskiego. Za ten wspaniały rezultat należą się gratulacje i podziękowania rodzicom, którzy przyprowadzili na zawody swoje pociechy oraz dyrektorom, opiekunom i  nauczycielom za promocję tego wydarzenia w swoich placówkach. Jednak przede wszystkim największe słowa uznania przypadają samym zawodnikom, którzy zmotywowani i pełni pozytywnej energii przystąpili do rywalizacji. Wszystkie biegi były bardzo emocjonujące a w kilkunastu z nich walka o najlepsze miejsce toczyła się do ostatnich metrów. Za udział każdy z zawodników uhonorowany został pamiątkowym medalem i drobnym upominkiem natomiast najlepsi z miejsc I-III mieli przyjemność stanąć na podium i przy blasku fleszy oraz brawach publiczności odebrać puchar oraz fantastyczną nagrodę.

Jak zawsze przy okazji biegów prócz rywalizacji sportowej zadbano o dodatkową rozrywkę dla wszystkich odwiedzających Stadion. Uczestnicy mogli zjeść pyszną grilowaną kiełbaskę, skorzystać z dmuchanego placu zabaw czy też zasiąść w pojazdach Powiatowej Straży Pożarnej i Komendy Powiatowej Policji w Kole, a tym samym poczuć się jak funkcjonariusz służb mundurowych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji pragnie podziękować Hufcowi ZHP Koło, Stowarzyszeniom Malinowa Mamba, Koło Biega, Zarządowi Rejonowemu PCK w Kole                       i nauczycielom kolskich szkół podstawowych za ogromne wsparcie organizacyjne oraz wszystkim darczyńcom a przede wszystkim firmie Geberit, Wood-Mizer, Andre, Sokołów, Kupiec, Agronas, Sali Przyjęć Paryż za nieocenione wsparcie rzeczowe i finansowe naszej imprezy.

Pełna klasyfikacja poszczególnych biegów dziecięcych i młodzieżowych 43 Biegu Warciańskiego dostępna poniżej w załącznikach.

Załączone pliki