Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

foto.: Kolskiefakty.pl
W sobotę 23 maja nad Zalew Ruszkowskim odbyły się finałowe zawody X cyklu Grand Prix Koło. Na starcie Biegu o Puchar Dyrektora Geberit stanęło 128 biegaczy i 15 zawodników nordic walking. Trasa wyścigu składała się z 2 pętli po 2,5 km, a poprowadzona była wymagającymi drogami i duktami leśnymi. Bieg ruszył punktualnie o godzinie 10:00, a tuż przed startem do walki zawodników zagrzewał Artur Włodarczyk, przedstawiciel firmy Geberit.
Pierwszy na mecie zameldował się Majda Przemysław (No Name Team) z czasem 18:41. Na kolejnych miejscach finiszowali Dominik Urbaniak (No Name Team; 18:48) i Artur Pawłowski (Konińska Akademia Triathlonu; 19:10).Wśród kobiet zwyciężyła Żaneta Kowalczyk (Krajdzik Team) z wynikiem 20:55. Drugie miejsce zajęła Monika Wojciechowska (Kolka Team; 21:25), a trzecie Stefanie Koprowski (Team Adam; 23:52).
Najlepszy czas wśród kijkarzy uzyskał Dominik Brawata z Gaia Team, który przekroczył linię mety po 36 minutach i 41 sekundach. Kolejne miejsca zajęli Marcin Żurawik (Sunday Team; 36:58) oraz Krzysztof Ptaszyński (NW Człapski Team; 37:18). W rywalizacji kobiet z wynikiem 38:06 zwyciężyła Marta Pawlak (Rgilewka Powiercie), wyprzedzając Żanetę Czerniejewską (Gaia Team; 39:29) i Mariolę Krzyżańską (Eurobeef Team Koło; 39:50).
W klasyfikacji drużynowej Puchar Dyrektora Geberit zgarnęła ekipa Konińskiej Akademii Triathlonu. Drugą lokatę zajęła drużyna No Name Team, a trzecie miejsce zajęli zawodnicy Kolka Team.
Bieg o Puchar Dyrektora Geberit był ostatnim etapem Grand Prix Koło. Bezpośrednio po biegu Geberitu w scenerii Zalewu Ruszkowskiego odbyło się podsumowanie tegorocznego cyklu. Najlepszych zawodników jubileuszowego cyklu uhonorowywali Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Przewodniczący Rady Miasta Koła Mariusz Hanefeld, Dyrektor MOSiR w Kole Marta Kotleszka oraz przedstawiciele współorganizatorów Anna Andre z Andre Abrasive Arcticles i Artur Włodarczyk z Geberit. W klasyfikacji generalnej i wiekowej zgodnie z regulamin uwzględniani byli zawodnicy, którzy wzięli udział w minimum w 3 biegach, w tym, w finałowym. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej biegu mężczyzn został Dominik Urbaniak z No Name Team. Drugie miejsce zajął Łukasz Wojnicki (Andre Team), a trzecie Przemysław Majda (No Name Team).
W generalce biegu kobiet triumfowała Żaneta Kowalczyk, reprezentantka Krajdzik Team. Drugą lokatę wywalczyła Monika Wojciechowska (Kolka Team), a na najniższym stopniu podium stanęła Wioletta Nowicka (KB Maraton Turek).
Klasyfikację nordic walking mężczyzn wygrał Marcin Żurawik (Sunday Team), który wyprzedził Dominika Brawatę (Gaia Team) oraz Krzysztofa Ptaszyńskiego (NW Człapski Team). Wśród pań najlepsza okazała się być Marta Pawlak (Rgilewka Powiercie). Na drugim miejscu uplasowała się Żaneta Czerniejwska (Gaia Team), a na trzecim Mariola Krzyżańska (Eurobeef Team Koło).
Najlepszą drużyną X Grand Prix Koło została Konińska Akademia Triathlonu, pokonując kolejno No Name Team i Kolkę Team. Warto dodać, że ekipa z Konina obroniła tytuł sprzed roku.
Wyniki z ostatniego biegu jak i całego cyklu znajdują się na stronie foxter sport w zakładce Grand Prix Koło 2026. Tam również zobaczyć można jak zawodnicy uplasowali się w poszczególnych klasyfikacjach wiekowych kobiet i mężczyzn.
Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie zapraszamy na przyszłoroczną edycję zawodów Grand Prix Koło.