Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Bieg o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer rozstrzygnięty

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 09 Kwiecień 2024  09:39:02
bieg gp woodmizer 2024
Marsz nordic walking zakończył się zwycięstwem Roberta Kowalaka i Agnieszki Karczewskiej. Tryumfatorami w biegu zostali Marcin Wojewoda i Żaneta Kowalczyk.

06 kwietnia przy zakładach produkcyjnych Wood-Mizer odbył się drugi bieg cyklu Grand Prix Koło 2024 o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer. Przed startem biegu minutą ciszy została uczczona pamięć Jarosława Cieślaka – pracownika MOSiR, który odszedł w zeszłym miesiącu. Na trasę wiodącą drogami szutrowymi przez aroniowe pole i dukty leśne wyruszyło 128 biegaczy i 41 kijkarzy nordic walking. Zawodnicy rywalizowali na 10 i 5 km dystansie w zależności od deklarowanej konkurencji. Warunki pogodowe podczas startu były przyzwoite, ciepła aura z lekkimi podmuchami wiatru. Jednak na uczestników czekała mocno wymagająca trasa gdyż w noc poprzedzającą zawody padał intensywny deszcz. Najlepiej z błotem i kałużami poradził sobie Marcin Wojewoda, który na linię mety wpadł z czasem 37:25. Na drugim miejscu przybiegł Dominik Urbaniak (37:36). Trzecie miejsce zajął Kacper Koszal (37:59). Wśród kobiet z czasem 41:28 zwyciężyła Żaneta Kowalczyk, przed Justyną Wałowską (42:02) i Michaliną Walczak-Pecyną (42:07).
Z kolej w nordic walking najszybszym zawodnikiem ponownie okazał się być Robert Kowalak (28:57), który wyprzedził Michała Osińskiego (30:34) i Radosława Wypychowskiego (32:16). Notabene klasyfikacja mężczyzn rozstrzygnęła się identycznie jak przed dwoma tygodniami. Wyścig Pań dostarczył o wiele więcej emocji. Niestety głównie tych negatywnych. Tempo wyścigu dyktowały dwie zawodniczki, które zacięcie ścigały się o pierwsze miejsce. Jak się okazało później zrobiły to nie przestrzegając zasad fair play. Ze względu na liczne protesty zawodników i głos komisji sędziowskiej zostały one ukarane 90-sekundową karą czasową za brak prawidłowej techniki marszu. Dodany czas sprawił, że obie zawodniczki sklasyfikowane zostały poza pudłem. W ostateczności na pierwsze miejsce wskoczyła Agnieszka Karczewska (34:58), drugą lokatę zajęła Marzena Majewska (35:02) a podium uzupełniła Ewa Okupnik-Kicińska (35:39).
Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej biegu Wood-Mizera zajęła ekipa No Name Team. Na drugiej lokacie zameldował się zespól Koszal Triathlon. Trzeci stopień podium zajęło Koło Biega.
Udekorowania zwycięzców dokonali Wiceburmistrz Miasta Koła Lech Brzeziński i Prezes Wood-Mizer Robert Bagiński.
Trzeci bieg VIII edycji Grand Prix Koła odbędzie się 20 kwietnia. W nocnym zawodach uczestnicy walczyć będą o Puchar Prezesa firmy Andre. Start biegu o godzinie 22.30. Zachęcamy do rejestracji.