Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Bieg Nocny o Puchar Prezesa firmy Andre rozstrzygnięty

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 22 Kwiecień 2024  08:45:00
uczestnicy grnad prix koło 2024
Dominik Urbaniak i Michalina Walczak-Pecyna w biegu, Michał Osiński i Agnieszka Karczewska w konkurencji nordic walking zwyciężyli w nocnym biegu i marszu o Puchar Prezesa firmy Andre, który w sobotę odbył się na ulicach miasta Koła. W zawodach wzięło udział 173 zawodników.

Sobotnie zmagania w ramach VIII edycji Grand Prix Koło toczyły się o Puchar ufundowany przez Prezesa firmy Andre. Zarówno biegacze jak i kijkarze rywalizowali na 5 kilometrowym dystansie. Trasa zawodów poprowadzona była głównymi ulicami naszego miasta. Start oraz meta biegu zlokalizowane były przy Hali Sportowej MOSiR na ulicy Szkolnej. Kolejny już raz w tegorocznym cyklu na frekwencję uczestników i przebieg zawodów miały wpływ warunki pogodowe. Popołudniowe obfite opady deszczu i wiatr sprawiły, że kilkunastu zawodników mimo wcześniejszego zgłoszenia w ogóle zrezygnowało z udziału. Na całe szczęście wieczorem tuż przed startem deszcz ustąpił, a najwytrwalsi zawodnicy mogli przystąpić do wyścigu. Długo wyczekiwana nocna formuła swoją wyjątkowością przyciągnęła jednak na linię startu sporą grupę 146 biegaczy i 27 kijkarzy. Dokładnie o 22:30 sygnał do startu dał Burmistrz Lech Brzeziński.

Od samego początku  tempo rywalizacji dyktował Dominik Urbaniak No Name Team co potwierdził na mecie wypracowując prawie minutową przewagę. Urbaniak zwyciężył z czasem 16:32. Drugi z czasem 17:23 finiszował  Filip Siwiak ( Start Team Wąbrzeźno), a trzeci był Kacper Koszal ( Koszal Triathlon 17:29). W rywalizacji kobiet najlepsza była Michalina Walczak-Pecyna (No Name Team), która wpadła na metę z wynikiem 19:06. Drugie miejsce zajęła Justyna Wałowska  (No Name Team 19:12), a jako trzecia zameldowała się Żaneta Kowalczyk ( 1BWPaw. 19:32).

W męskiej rywalizacji nordic walking zwyciężył Michał Osiński (Andrespol Aktywnie), który uzyskał czas 33:30. Na drugim miejscu uplasował się Radosław Wypychowski (Triton Konin 33:37). Podium uzupełnił Marcin Żurawik ( Saint Gobain SQUAD 35:04). Wśród pań jako pierwsza linię mety minęła Agnieszka Karczewska (Triton Konin)  z czasem 36:05,  wyprzedzając Marzenę Majewską ( 36:11) i Ewę Okupnik-Kucińską (37:00). Obie z New4YOUTeam.

W klasyfikacji drużynowej po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna No Name Team(1:52:05) pokonując drużynę Tritonu Konin( 1:52:10) o 5 sekund. Trzecie miejsce zajęła ekipa Kolki Team(2:03:55).

Ostatni czwarty bieg i marsz odbędą się  18 maja, w Dąbrowicach Starych. Tym razem zawodnicy powalczą o Puchar Malinowej Mamby. Zawody te będą zamykać rywalizację tegorocznej edycji Grand Prix Koło 2024. Wtedy też poznamy zwycięzców całego cyklu, klasyfikacji generalnych oraz kategorii wiekowych. Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania.