Herb Miasta Koła Jednostka Budżetowa Gminy Miejskiej Koło

Ruszyły zapisy na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański

Autor: Marcin Świderski   Dodane: 17 Sierpień 2023  07:55:34
LOGOTYP BIEGU WARCIAŃSKIEGO
LOGOTYP BIEGU WARCIAŃSKIEGO
Już można zapisywać się na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański, który odbędzie się 22 października. Imprezą towarzyszącą będą Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km. Zachęcamy do startu zarówno debiutantów jak i wytrawnych zawodników. Atutami biegu są wygodna i szybka trasa wytyczona ulicami miasta. Niższa opłata startowa obowiązuje do 8 października.

Ruszają zapisy na 43. Międzynarodowy Bieg Warciański, jednego z najstarszych biegów ulicznych w Polsce. Zawody na dystansie 10 km odbędą się 22 października. Start biegu nastąpi punktualnie o godzinie 12:00 w Parku im. Stanisława Moniuszki przy Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Tradycyjnie na starcie zobaczymy mocną elitę na czele z najlepszymi biegaczkami gdyż w ramach imprezy zostaną przeprowadzone 12. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu na 10 km. Niewątpliwym atutem naszego biegu jest szybka, sprzyjająca biciu rekordów życiowych trasa, która posiada atest PZLA oraz certyfikat World Athletics. Warto wspomnieć, że w 2021 r. na zawodach padł nieoficjalny rekord Polski w biegu Kobiet na 10 km. Izabela Paszkiewicz uzyskała wówczas wynik 31:49. Z kolej najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął w 2016 r. Robert Wambua, który wykręcił czas 28:54. Bieg Warciański to również szansa na udany debiut lub poprawę życiówki dla amatorów. W uzyskaniu jak najlepszego czasu, podobnie jak w latach ubiegłych, amatorów wspomagać będą pacemakerzy. Zachęcamy do rejestracji. Zapisy na bieg prowadzone są pod linkiem

https://foxter-sport.pl/43-miedzynarodowy-bieg-warcianski-im.-zdzislawa-krzyszkowiaka

Opłata startowa do 18 października wynosi 90 złotych, od 19 do 21 października wpisowe wynosi 120 zł, a w dniu Zawodów wzrasta do 150 zł. W ramach pakietu startowego uczestnicy otrzymają medal, koszulkę  biegową (w zależności od wybranej opcji) i wiele niespodzianek od sponsorów. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. W wydarzeniu wziąć udział może maksymalnie 600 uczestników.

Na Bieg zapraszają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole, Urząd Miejski w Kole oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki.